Chyba nie było, więc…

Chyba nie było, więc podrzucamy info z newsa na PROBASKET: Pierwszy odcinek serialu z LeBronem Jamesem dostępny w HBO Polska – #nba #probasket #hbogo #sport #film

LeBron James wspólnie z Maverickiem Carterem przygotowują dla HBO serial, w którym rozmawiać będą z gwiazdami sportu i rozrywki. Program polega na montażu najciekawszych rozmów z kilkugodzinnych spotkań w barbershopach. Nie mają to być jednak rozmowy o niczym. Mają poruszać ważne, często skomplikowane, trudne i niejednoznaczne tematy, jak polityka, podziały rasowe, popkultura czy dorastanie i wychowanie dzieci. Za nami premiera pierwszego odcinka. Warto go obejrzeć, aby poznać bliżej LeBrona Jamesa. W Ameryce serial nosi tytuł “The Shop”. W Polsce wyszedł pod nazwą “Barbershop” i jest dostępny na platformie HBO GO.

Celem LeBrona Jamesa jest stworzenie miejsca, w którym sportowcy i artyści będą mogli się spotkać i szczerze porozmawiać. Produkcja tego serialu była dla niego bardzo ważna, dlatego powiedział: Ten program jest prawdziwy, szczery i stanowi sedno rozmowy. Dziś w mediach społecznościowych i smsach, którymi ludzie się komunikują, forma rozmowy, a właściwie mówienie, jest rodzajem utraconej sztuki. Kiedy byłem dzieckiem, obecność w salonach fryzjerskich oznaczała słuchanie dorosłych mówiących o sporcie, ubraniach, polityce, muzyce. Wszystko działo się w barbershopach. To było tak prawdziwe i tak szczere, że każdy miał poczucie, że może być tu sobą. To dlatego zdecydowaliśmy się na produkcję tego programu.

Niewiadomo, kiedy pojawi się drugi odcinek. Biorąc pod uwagę fakt gry LeBrona w NBA może to być kilka tygodni, a nawet miesięcy. HBO zapowiedziało, że LeBron wystąpi w co najmniej trzech pierwszych odcinkach. Później serial może być kontynuowany bez jego udziału, ale patrząc na zaangażowanie Jamesa, to raczej będzie chciał mieć wpływ na serial i w nim występować. Co ciekawe HBO nie podaje kolejnych dat, ani miejsc, gdzie serial będzie nagrywany. W ten sposób chcą uniknąć spotkania z fanami, którzy mogliby przeszkadzać w nagranich.

NASZYM ZDANIEM: Barbershop to ambitny projekt o dużym potencjale. Wszystko jednak zależy od tego, w którym kierunku zostanie poprowadzony. Spontaniczne, niekiedy bardzo ciekawe rozmowy, nie zostały w pierwszym odcinku pogłębione, ale przyczyną może być duża liczba gości. Podczas montażu trzeba było każdemu dać coś powiedzieć, a to mogło spowodować skrócenie kilku ciekawych dyskusji.

Więcej informacji na PROBASKET: Pierwszy odcinek serialu z LeBronem Jamesem dostępny w HBO Polska