„Zapomniane lub mniej…

„Zapomniane lub mniej…

„Zapomniane lub mniej znane filmy ze Złotej Ery VHS” (poprzednie i kolejne tytuły ⇨ #zlotaeravhs)
Dziś film SF mający mocno rozbierzne oceny, przez jednych uważany za kultowy na poziomie 8/10, przez innych za nudziarstwo warte max 4/10.

pokaż spoiler Sam oglądałem go gdzieś w 1997 r. i wtedy mało mi się podobał. Za wspomnienia dostał 4,5/10 (podobnie jak u połowy z kilkudziesięciu znajomych którzy go na Filmwebie ocenili, ale reszta dała od 6-7, przez pare 8, a nawet 9) Może obecnie ogląda się go lepiej niż 20 lat temu? 😉

A cóż to za kontrowersyjne dzieło ?
Postapokaliptyczny obraz o robotach, z Rutgerem Hauerem w roli głównej, w reżyserii Alberta Pyuma z 1996 roku, oparty na japońskim filmie samurajskim.

„Omega Doom” aka „Apokalipsa (robotów)”.

Przyszłość.
Opustoszałą Ziemią, którą wieki temu wstrząsnęła wojna atomowa, rządzą okrutne cyborgi.
Ludzie dawno już zniknęli z jej powierzchni.
Pustkowie przemierza samotny android Omega Doom – inny niż wszystkie inne maszyny.
W czasie ostatniej bitwy maszyn i ludzi został raniony w głowę. Jego program bojowy został wymazany z uszkodzonego procesora, a on sam zaczął się zastanawiać nad różnymi zagadnieniami nieprzystającymi robotowi.
Pewnego dnia Omega Doom trafia do zniszczonego miasteczka. Toczą tu walkę o wpływy dwie grupy maszyn – cyborgi i androidy, którym przewodzą dwa żeńskie roboty – Zed i Blackheart . Obecnie trwa między nimi rozejm. Omega podejmuje sprytną grę z obiema grupami, związaną z ukrytym gdzieś w okolicy składem broni z czasów wojny.
Każda z grup chcę zdobyć tę broń, tym bardziej że krążą pogłoski, jakoby gdzieś przeżyli ostatni ludzie, których należy bezwzględnie zgładzić.
Wędrowiec jednocześnie wspiera nielicznych, pokojowo nastawionych robo-partyzantów – Barmankę (dawną nianię) oraz samą Głowę – pozbawionego ciała androida (dawnego nauczyciela), którzy marzą o przywróceniu dawnego, „ludzkiego” ładu.

Zwiastun.
Strona Filmweb.
Film on-line z lektorem.

#scifi #postapo #filmnawieczor #90s

pokaż spoiler #film #lata90 #nostalgia #ogladajzwykopem #filmy #wykopplus30club #sf #postapo #sciencefiction #postapokalipsa #roboty #vhs #video #kasety

Comments are closed.